(044) 286 42 38, 286 42 83
info@bezpeka.name
  Події Інфоресурси Про журнал Авторам та Рекламодавцям Архів Контакти  
свіжий номер
рубрики
Держава і право
Економіка і підприємство
Наука і методологія
Технології та ноу-хау
Світогляд і психологія
Історія успіху
Інформаційні ресурси
Технічна підтримка
Downloads
Service manuals
 
Події

«ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОХОРОННІЙ ДІЯЛЬНІСТІ.
СУСПІЛЬСТВО – НАУКА – БІЗНЕС»

19 березня 2010 року у Навчальному центрі Управління Державної охорони України відбувся Круглий стіл «Інноваційні технології в охоронній діяльністі». Співорганізаторами Круглого столу виступили Навчальний центр УДО України та провідне в галузі безпеки видавництво «Академпрес»

Вперше за круглим столом зібралися провідні фахівці в галузі безпеки та охоронної діяльності, які представляли державні органи, силові структури, провідні наукові установи, бізнес та громадські об'єднання.
В ході Круглого столу обговорювалися такі питання:
• Інновації у навчанні, підготовці та підборі кадрів.
• Проблеми стандартизації в підготовці спеціалістів з охорони.
• Взаємодія зі спорідненими структурами, міжнародний досвід і досягнення.
• Новітні технології у спеціальних засобах та у зв'язку.
• Новації у технологіях охорони осіб та об'єктів.
• Інноваційні підходи до захисту інформації.

Відкриваючи Круглий стіл, Вячеслав Штучний, начальник навчального центру УДО України, подякував співорганізаторам, підкреслив своєчасність проведення такого заходу та висловив сподівання, що такі Круглі столи з науковцями, представниками державних органів та бізнесових кіл будуть постіними. «Сьогодні ми з Вами зібрались вперше, але маю надію, не востаннє. Метою заходу є розгляд найбільш актуальних питань з інноваційних технологій в діяльності державних та недержавних охоронних структур. Безперечним є те, що між структурами, які здійснюють свою діяльність в нашій галузі, має бути співпраця та обмін досвідом, адже сьогодні ринок охоронних послуг в Україні представляють, окрім державних структур, майже 3000 недержавних охоронних підприємств. У таких недержавних структурах задіяні сотні тисяч людей на всій території України, і більшість із них — це колишні військовослужбовці та співробітники правоохоронних органів.

Сьогодні особливо гостро стало питання професійної підготовки кадрів. Зазначу, що за роки існування Управління підрозділ професійної підготовки з декількох чоловік перетворився у Навчальний центр, який здійснює підготовку та перепідготовку фахівців, рівень кваліфікації яких підтверджується свідоцтвом державного зразку. Так, станом на сьогодні — вже 254 військовослужбовці закінчили курси за професією «Охоронник» III розряду. Крім того, на даний момент триває навчання ще трьох груп, із загальною кількістю курсантів 58 чоловік. Можна стверджувати, що Навчальний центр Управління державної охорони України є провідним навчальним закладом, а в найближчому майбутньому планується створення вищого навчального закладу. Так само постійно розвивається і напрям технічного забезпечення охорони. На цей час Управління забезпечене сучасними системами та приладами, та певен, що після сьогоднішньої зустрічі нами будуть прийняті до уваги і новітні технології», — сказав В. Штучний.

Перший заступник начальника Управління Ю. Суховатий наголосив: «Дозвольте мені від імені нашого колективу привітати вас в Управлінні державної охорони України та висловити вдячність співорганізаторам цього Круглого столу за ідею та плідну допомогу. Хочу відмітити, що такий захід проводиться вперше не тільки в Управлінні, а й в Україні загалом. Перед учасниками сьогоднішнього Круглого столу стоїть завдання не просто висвітлити актуальні проблеми розвитку та реформування системи охорони, а й відповісти на актуальні питання. Запорукою та складовою успіху сьогоднішнього заходу є здатність спрямувати дискусію у конструктивне і творче русло та уміння знайти раціональне зерно у наданих матеріалах. Зараз, в часи подолання кризи, змін в політичному житті країни та постійно зростаючих вимог до здійснення охорони, великого значення набуває питання якісного забезпечення безпеки вищих посадових осіб України та іноземних держав, об'єктів, а також нормального функціонування органів державної влади України. Саме такі завдання і покладені на Управління державної охорони України, яке на сьогодні здатне виконувати їх на рівні високих міжнародних стандартів. Проте ми розуміємо, що тільки постійний розвиток є ключовою складовою успіху.

Обов'язковим також є врахування позитивного досвіду зарубіжних країн у цій галузі. Так, на базі Управління державної охорони України, яке є організатором, щорічно проводяться змагання тілоохоронців, в яких крім українських команд, беруть участь тілоохоронці з багатьох країн. В цьому році планується проведення 1-го Чемпіонату світу серед тілоохоронців. Саме на таких змаганнях ми, крім ознайомлення з зарубіжним досвідом, доводимо і те, що, попри свій молодий вік, знаходимось на гідному рівні у сфері здійснення охорони і вже маємо великі досягнення. Охорона — це потужна галузь, яка впевнено розвивається. До неї залучено тисячі, десятки тисяч осіб, які надають послуг з охорони бізнесу, чого раніше ніколи не було в нашій державі. І це формує новий підхід у веденні такого бізнесу». Далі Ю. Суховатий підкреслив, що «охоронна діяльність — це два потоки — охорона вищих посадових осіб держави та охорона бізнесу — які і в подальшому могли б успішно розвиватися кожен сам по собі. Але життя вимагає, щоб вони злиливалися, обмінювалися інформацією, не поглинаючи один одного. Ці потоки тільки починають об'єднуватися.

І задача цього Круглого столу, насамперед, і є в тому обміні інформацією, яка дасть можливість знайти шляхи вирішення найважливішої задачі — стандартизації підготовки спеціалістів охоронної діяльності, тому що на сьогодні питання професійної підготовки таких спеціалістів — найбільш гостре питання».
Перший заступник директора Інституту проблем міжнародної безпеки при РНБО України Анатолій Гуцал висловив точку зору науковців: «З висоти міжнародних подій, міжнародних процесів видно найбільш важливі сторони життя. Сьогодні розвиток цих прицесів визначає як глобальні, так і політичні, економічні та технічні сторони життя суспільства. Сектор безпеки у системі державного управління сьогодні по суті є своєрідною візитною карткою, можливістю держави адекватно відповідати на веління часу. Безпека стає брендом. І місце України у світовій лінійці брендів безпеки буде визначатися здатністю оволодівати новими інноваційними технологіями діяльності та боротьби. Кругли стіл дасть імпульс у визначенні нових підходів, технологій та стратегій у безпеці».

Віталій Андрейчук, генеральний директор видавництва «Академпрес» та шеф-редактор журналу «Інформація та Безпека» виступив як один з організаторів Круглого столу та як представник генерального інформаційного партнера заходу. Зокрема він сказав: «Формат круглого столу, де представники держави, силових структур, науки і бізнесу, шляхом мозгового штурму можуть у відкритій формі знайти ті шляхи вирішення питаннь, які дозволять рухатися далі. Це дасть змогу бачити на 5, 10 та й більше років вперед ті інноваційні технології, які ми можемо впроваджувати та адаптувати до наших реалій.»

Полковник Л. Кучерявий, директор Департаменту УДО України, підкреслив, що «за роки роботи Навчального центру зроблено найголовніше у підготовці — розроблено та опробовано стандарт підготовки спеціалістів охоронної діяльності, впроваджено нові форми практичної та психологічної підготовки. Це сприятиме вирішенню найбільш гострої задачі — фахової підготовки спеціалістів з охоронної діяльності».

До думки щодо підготовки спеціалістів з охоронної діяльності приєднався і підполковник міліції О. Сірий,
начальник управління організації роботи ДПС, розшуку та спеціальних заходів Департаменту ДАІ МВС України, який підкреслили необхідність напрацювання спільних стандартів навчання, проведення спільних польових навчань та введеня курсу спеціальної підготовки для курсантів Навчального центру. Зокрема О. Сірий підкреслив: «Сьогодні ми повинні повернутися обличчям до наших загальних проблем та створити полігон для підготовки класних фахівців».

Сергій Шабовта, президент Української федерації працівників недержавних служб безпеки, звернув увагу на необхідність всебічної професійної підготовки співробітників охоронних структур та на процеси, що заслуговують на увагу під час їх навчання. «Головними питаннями успішної підготовки та перепідготовки співробітників є постіне ії ознайомлення з технічними новинками, психологічна підготовка та знання й додержання норм законодавства», — сказав С. Шабовта. Він також підкреслив, що бувші співробітники силових структур, які об'єднанні у Федерацію, мають великий досвід роботи і завжди готові допомогти Навчальному центру УДО України.

Про роботу приватних охоронних стрктур говорив генерал-майор міліції І. Прошковський, заступник начальника Департаменту громадської безпеки МВС України, який підкреслв, що робота повинна вестися виключно у правовому полі держави, для чого необхідно довести до стану діючих вже існуючі закони та розробити й прийняти нові, професійно підготовлені на новому більш високому рівні, та такі, що відповідають міжнародним стандартами охоронної діяльності.
Думку щодо підвищення престижності охоронних спеціальностей підтримав перший віце-президент
Міжнародної асоціації тілоохоронців генерал_майор В. Вакуленко: «Ми прийшли до висновку, що підвищення професійних навичок — найважливіша задача. Але необхідно також залучати молодь, показувати привабливість професії молоді, що буде сприяти як усвідомленому професійному вибору, так і зниженню рівня молодіжної злочинності».

Директор Навчально-наукового інституту менеджменту безпеки ВНЗ «Університет економіки та права «КРОК» Павло Пригунов говорив про сучасний стан та перспективи розвитку освітніх програм в галузі охорони та безпеки та відповідність вітчизняних освітніх програм міжнародним стандартам. П. Пригунов відмітив: «В Україні є всі умови для вдосконалення системи підготовки професійних кадрів в галузі охорони та безпеки. Коли мова йде про галузь безпеки, то ми маємо вітчизняні освітні і наукові програми підготовки фахівців для цієї галузі. Нажаль, сьогодні ми не маємо жодного вітчизняного ВНЗ на базі якого можливо розпочати роботу, щодо розробки стандартів підготовки фахівців-управлінців з охорони та безпеки. Найближими до цієї діяльності є УДО України. Відповідно чинного законодавства України, Управління державної охорони України є державним правоохоронним органом спеціального призначення на який покладені завдання щодо здійснення державної охорони органів державної влади та забезпечення безпеки посадових осіб. Тобто, це єдиний в Україні правоохоронний орган, який безпосередньо поєднує функції охорони та безпеки. Ми пропонуємо разом з УДО розпочати роботу по формуванню національних освітніх програм за напрямом «Security management», але з урахуванням вітчизняних особливостей. Такий підхід, на наш погляд, забезпечить завершення формування системи вищої освіти в галузі охорони та безпеки, як на рівні вітчизняних вимог так і з урахуванням міжнародного досвіду та міжнародних стандартів.»

Бізнесові круги були представлені керівниками компаній, які працюють у галузі охоронної діяльності, технічними фахівцями, що впроваджують інноваційні рішення з безпеки, охорони, зв'язку та захисту інформації. В ході Круглого столу представниками бізнесових кіл було представлено ряд інноваційних рішень та технічних новинок.

Олексій Решетько, виконуючий та технічний директор IS3 GmbH Швейцарія), зробив огляд рішень для дорожнього транспорту, спеціальних об'єктів та місць проведення масових заходів стадіони).

Місцевий оргкомітет «Євро2012 Україна» представив Олег Западнюк, керівник підрозділу безпеки та правопорядку, який пікреслив своечасність проведення Круглого столу та його інформаційність для структури, яку він представляє.

Костянтин Сігнаєвський директор ТОВ «Інфозахист») представив власну розробку фірми для комплексного забезбечення безпеки та захисту інформації, а також присторої для безпечного перевезення вибухонебезпечних предметів та зокрема відмітив, що «економічне значення інновацій — це доцільність технічна та ринкова. Для розвитку інноваційних технологій необхідні наявність попиту, інформації та інформування зацікавлених сторін, конкурентного середовища та підтримка держструктур. Закуповуючи спеціальну техніку українських виробників, ви допомагаєте розвитку матеріальної бази та технічному забезпеченню охоронного бізнесу».

Технічний директор ТОВ «Доля і Ко ЛТД» В. Буркацький розповів про сучасний стан та шляхи розвитку радіотехнологій рухомих служб радіозв'язку в Україні та основні механізми забезпечення безпеки інформації в
цифрових системах радіозв'язку.

Генеральний директор «Консалтингової компанії «Сідкон» Юрій Когут представив послуги своєї компанії — аудит систем безпеки, створення систем комплексної безпеки. «Ті, хто вже зняли погони, — сказав Ю. Когут, — при цьому не втратили ні своїх знань, ні своєї кваліфікації. Тому бувші силовики — це кістяк професійного охороного бізнесу».

Директор з розвитку ТОВ «Бастіон-Київ» Геннадій Василенчук представив інноваційні рішення у системах
цифрового відеоспостереження. Головна думка його виступу — «Криза не привід економити на безпеці в цілому та на якості зокрема».

П. Максимишин, менеджер з продажу ТМ ОКО, розповів про оптимізацію витрат завдяки використанню систем віддаленного контролю та управління, особливості впровадження GPS_технологій.

Сергій Мансуров, управляючий компанії «Корс Інтернешнл», продемонстрував можливості вибухотехнічних роботів та оперативні вибухотехнічні транспортні засоби.

Генеральний директор «ІТС Україна сервіс» С. Мелешенко зробив огляд сучасних прихованих систем контролю доступу, спеціальної дверної фурнітури та охоронних комунікаторів і свтлодіодного освітлення, які використовуються при створенні систем охорони об'єктів.

О. Осипов, директор ТОВ «Компанія «Эф Эф», представив свою компанию — системного інтегратора з питань відеонагляду, контролю доступу, сигналізації та її власні інноваційні розробки.

Заключним акордом спілкування за круглим столом стало «дефіле на подіумі». Фірма «СТС» директор Юрій Старов) провела презентацію сучасного тактичного спорядження вітчизняної розробки та військової форми світового класу для професійної армії, яку вдало продемонстрували слухачі Навчального центру УДО України.

З багатьма технічними новинка ми та рішеннями можна було ознайомитися на міні-виставці, яку було організовано під час проведення Круглого столу. Зацікавлене обговорення, професійні коментарі і пояснення дозволили продемонструвати найважливиші аспекти роботи обладнення та пристроїв.

Учасники Круглого столу прийшли до рішення, що втілення інноваційних технологій та методів підготовки спеціалістів охорони на сучасному етапі суспільного розвитку є необхідною складовою побудови дійових систем безпеки державних та приватних установ та організацій. Ці питання можливо вирішити тільки із залученням фахівців провідних охоронних, наукових та технічних структур. Не останню роль у цьому процесі можуть зіграти громадські організацій та фахові об'єднання. Питання впровадження єдиних державних стандартів освіти, програм підготовки та перепідготовки персоналу охоронних структур є актуальним і потребує подальшої роботи. Для чого необхідно розпочати роботу по формуванню цілісної системи освітньо-наукового забезпечення розвитку охоронної діяльності в Україні.

Учасники Круглого столу визнали за доцільне підготувати на базі доповідей аналітичні матеріали та донести їх до максимального загалу фахівців. Для цього робочій групі рекомендовано налагодити тісну співпрацю з журналом «Інформація та Безпека» — генеральними інформаційним партнером Круглого столу та фаховим інформаційним партнером журналом «Security.ua».

Важливим висновком, який був зроблений у обговоренні питань Круглого столу, — такі заходи з питань охоронної діяльності, доцільно продовжити у подальшому, розширивши та поглибивши їх зміст та тематику, із залученням більшого широкого кола фахівців.

Участь у заході взяли:
- Управління державної охорони України: начальник Управління генерал-лейтенант О. Бірсан, перший заступник начальника Управління генерал_лейтенант Ю. Суховатий, заступники начальника Управління: генерал-майор С. М. Кулик та полковник В. В. Кривенко, полковник Л. М. Кучерявий — директор Департаменту УДОУ, полковник Іщенко М.С. — заступник начальника служби Департаменту оперативно-технічних заходів; підполковник В. Р. Штучний — начальник Навчального центру та полковник В. В. Євграфов — заступник начальника Навчального центру.
- МВС України на Круглому столі представляли генерал-майор міліції І. І. Прошковський — заступник начальника Департаменту громадської безпеки МВС України, підполковник міліції О. В. Сірий — начальник управління організації роботи ДПС, розшуку та спеціальних заходів Департаменту ДАІ МВС України та підполковник міліції Р. О. Черненко — старший інспектор з особливих доручень Департаменту ДАІ МВС України.
- Раду національної безпеки і оборони України представили Державний експерт Апарату РНБО України
В. В. Валомник, заступник керівника Управління РНБО України А. Шаповалов та перший заступник директора
Інституту проблем міжнародної безпеки при РНБО України А. Ф. Гуцал.

Широко були представлені громадські організації:
- Асоціація ветеранів підрозділів «А» Служби безпеки України віце-президент В. П. Казярський)
- Міжнародної асоціації тілоохоронців перший віце-президент генерал_майор В. Ф. Вакуленко)
- Українська Федерація працівників недержавних служб безпеки президент С. Б. Шабовта)
- Асоціації ветеранів державної охорони України президент генерал_майор М. І. Шиянов)
- Асоціації ветаранів управління «К» Служби безпеки України заступник голови В. І. Яремчук)

Засоби масової інформаці:
- В. Андрейчук, генеральний директор видавництва «Академпрес» та шеф-редактор журналу «Інформація та Безпека» виступив як один з організаторів Круглого столу та як представник генерального інформаційного партнера заходу.
- О. Краснопьоров, як головний редактор журналу «Сек'юріті ЮЕй», представляв фахового інформаційного партнера Круглого столу.
- Директори М. М. Гач ТОВ «Фортеця_S»), В. Ю. Тарасов ТОВ «Безпека С»), В. О. Павлюк ТОВ «A1 Security
Group») представляли охоронні компанії, які надають повний спектр послуг з охорони осіб та об'єктів.
- Представники компаній ТОВ «Арком» Л. В. Костов, радник директора), ПАТ «Сітронікс» В. С. Левковець, керівник групи бездротових мереж), ТзОВ «Датекс» О. П. Теслицький, керівник проектів) та ТОВ «Спецмонтажприлад» В. М. Шевчук, заступник директора) уособлювали фірми, які займаються розробкою обладнання, рішень, продуктів та послуг для успішної реалізації послуг з охорони.

 


Пошук
Реклама
Авторизація
Вхід
Реєстрація
Розсилка
Новини
Події
Партнери
 
 
 
«Інформація та Безпека», редакція журналу
01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/7
тел. (044) 286 42 38, 286 42 83
   
©Infobezpeka.in.ua, 2009-2013. При цитировании и использовании любых материалов ссылка на журнал «Інформація та Безпека» обязательна. При цитировании и использовании в интернете гиперссылка http://www.infobezpeka.in.ua обязательна. Публикация авторских статей или любых их частей возможна только с письменного согласия редакции.